Filip Somberg

I náš důvod proč jsme se obrátili na Svět zdraví v Kolíně souvisí s úpravou životosprávy a váhy, ale nikoliv dolů, ale spíše nahoru. 

Náš skoro 13letý syn Filip byl už od malička velmi hubený. Je velký sportovec, aktivně hraje basketbal, 4x týdně trénuje a o víkendech v sobotu i v neděli hrají zápasy (i dva denně).  Při své výšce 158 cm vážil 37 kg, nebylo na něm kousek tuku a s jídlem s ním byla velká potíž.  Ráno například  snídal pouze kakao a nic víc už nechtěl, oběd pořádně nesnědl a k večeři si dal zeleninový salát, bramboru a kousíček masa.  V posledním roce byl i často nemocný a  bylo na něm vidět, že je unavený a nervozní, měl potíže s usínáním. A tak jsme s manželem řekli dost. „Pokud chceš dále sportovat s touto intenzitou, musíš tomu přizpůsobit i stravu a pokud nevěříš nám, zeptáme se odborníků.“

Proto jsme se objednali do Světa zdraví a vstupní vyšetření Filipa skutečně potvrdilo, že je něco špatně.  Výživový poradce Bc. Martin Kolář Filipovi  sestavil jídelníček, doporučení a zásady, které by měl s ohledem na jeho věk a fyzickou aktivitu v jídle dodržovat. Poradil také s tím, co jíst před tréninkem nebo před zápasem nebo co naopak potom. Díky němu se nám podařilo Filipa přesvědčit, že si vzal jeho rady k srdci a začal se více snažit. Během  3 měsíců se v jídle neuvěřitelně zlepšil. Začal pořádně snídat, pravidelně jíst, jídlo mu chutnalo. Viditelně pookřál a začal být zase „v pohodě“. A co víc, dokonce i nějaké to kilo přibral a zesílil, čehož si všimlo i jeho okolí.

Děkujeme tímto Bc. Martinu Kolářovi za vřelý přístup a cenné rady. Já i Filip jsme se naučili, jak správně sestavit jídelníček , co a kdy jíst nebo nejíst, aby tělo dostávalo, to co skutečně potřebuje a nestrádalo ani nedostatkem, ale ani nadbytkem. To je podle mého investice do zdraví a do budoucna, která má smysl.

Filip Somberg a maminka Magda Sombergová, Kolín, únor 2014

Filip Somberg - Příběhy a zkušenosti klientů Světa zdraví BeIN - Kolín Filip Somberg - Příběhy a zkušenosti klientů Světa zdraví Kolín

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.