Kamila Novotná - Pondělní běhání

Dobrý den, chtěla bych poděkovat děvčatům ze Světa zdraví v Kolíně, a to Petře Kotýzové a Mgr. Tereze Pešoutové za jejich nadstandardní přístup ke klientům.

Do Světa zdraví jsem docházela v roce 2015 půl roku. Každých 7 – 14 dní na kontrolní „přírůstkové“ vážení a konzultaci stravy. Bohužel jsem za tu dobu výrazně nezhubla. Zato jsem se naučila jíst pravidelně 5-6 x za den a pít více tekutin místo kávy, kterou jsem si dříve dělala do 0,5l hrnku a řádně zalévala mlékem. V podstatě jsem nic jiného nepila. Žádná voda. Jen káva v půllitrech a večer víno.

Říkala jsem si, že to určitě nevzdám, že se přece jen něco podařilo. Neměla jsem bolesti žaludku, pravidelně snídala, svačila, obědvala, svačila a večeřela + nějaký sýr nebo kousek tvarohu či zeleniny večer. Začala jsem pít vodu a lehké čaje.

V lednu jsem dostala novou nutriční specialistku. Jen se podívala na šedivé šipky v posunu váhy, svaloviny a tuku. V podstatě žádné velké výkyvy.

Zajímalo jí, jak jím, žádné seznamy, jen se zeptala. Řekla jsem jí, že nemám problém se hlídat do 15 hod, ale večer, že mě to přemůže. Pověděla mi o možnosti začít se hýbat se skupinou lidí, kteří také teprve začínají s cíleným pohybem. Kde se vám nikdo nebude smát, když nebudete stíhat a lapat po dechu. Projevit cílenou aktivitu mimo pohyb v běžném pracovním dni. A začít měnit tukovou hmotu ve svalovinu. Zájem jsem samozřejmě měla. Doma se k tomu někdo jako já většinou nedokope. Dříve, jako mladá holka jsem byla sportovní silový typ. 5x týdně v posilovně, jízda na kole, plavání – prostě cokoliv.

Ani nevím, jak se to stalo, že jsem najednou měla 130 kg, byla líná, udýchaná, nepohyblivá. Někdo, kdo se ráno vzbudí a myslí hned na to, co si dá k jídlu. Kdo se uklidňuje jídlem. A kdo po dětech dojí každé jídlo jako popelnice, co všechno spolkne.

Na první sraz v indiánském běhu jsem šla velmi nervózní. Přece jen jsem už roky nic nedělala. Radši nikam ani nelezla. Ty 2 km jsem přežila, mluvit jsem při tom rozhodně nemohla, byla jsem ráda, že se můžu nadechnout, ale doklopýtala jsem. Přežila protažení, nespadla na klepajících se nohou. Několik dní potom byl hlubší nádech hrozně bolestivý a lýtka bolela 14 dní.

Doma z toho nadšení nebylo. Nikdo nechápal, proč jdu někam „běhat“ a je nechávám samotné doma a nevěnuji se rodině.

Další týden běhání už to bylo lepší. Dokonce jsem prohodila i nějaké slovo a měla super pocit. Že jsem zase šla. Děvčata jsou úžasná. Rozdělují si nás do dvou skupin. Rychlejší a pomalejší. Upozorňují nás na správnou techniku a na začátku projdeme běžeckou abecedu, abychom připravili kotníky a tělo na zátěž.

Při třetím běhání jsem vzala 10 letou dceru. Byla nadšená, jen jí překvapilo, jak maminka funí. Při čtvrtém již šel i manžel, který váží stejně jako já a i mladší dcera. Byl to super pocit. Manžel byl velmi překvapen, jak nestíhám a jsem udýchaná. Říkal, že v lese při „těžbě“ dřeva tahám metrové klády, nebo je obracím a jsem v pohodě. Ale to je přesně ono, nějaká síla v těle zůstala, 50 kg pytel člověk unese, ale když se má to tělo unést a popobíhat, tak je úplně grogy.

Začala jsem chodit na program H.E.A.T., další cílený pohyb. Odreagování se. Zničit se a vyčistit hlavu. A když odcházím, tak se usmívám, přestože jsem unavená.

Jsem moc ráda, že mě někdo nakopl, abych se začala zase hýbat. Aby se začala hýbat naše rodina.

Ještě jednou děkuji.

Kamila Novotná

Kamila Novotná - Reference a zkušenosti klientů Světa zdraví Kolín

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.