Simona Trojanová

Jmenuji se Simona, před pár lety jsem překročila magickou čtyřicítku a s váhou jsem celý život byla prakticky spokojená.  Jako téměř každá žena jsem zkusila spoustu diet, vždy se slušným účinkem a zároveň i s následným jo-jo efektem, no prostě přesně tak, co diety dělají. Pokud jsem byla podstatně mladší než teď, tak jsem zkusila i celkem drastické diety, například jsem několik dní jedla jenom jogurty, výsledek byl několik kilogramů dole a po třech dnech kolaps… no prostě v mládí vyvádí člověk spoustu hloupostí.

Sedavé zaměstnání nemám, že bych měla málo pohybu, o tom nemůže být ani řeč. Mám tři fenky, které jsou moji velkou láskou, těm věnuji spoustu svého volného času. Každý den s nimi podnikám vycházku, o víkendech vyrážíme spolu i s manželem na delší trasy, jak počasí dovolí. Doma si sama pro své zdraví a hlavně záda zacvičím téměř denně sestavu z kalanetiky.

Takže pohybu bych měla dost… a proč jsem tedy začala poslední roky nabírat na váze? Že bych více jedla nebo mlsala, to nemůžu říct, ale váha skutečně šla nahoru. Jako velkou příčinu jsem tedy považovala to, že jsem před dvěma lety přestala kouřit.

Jednou ke mně přišla kamarádka, ostatně tak jako téměř každý pátek, na naše společné posezení u dvojky červeného nebo u čaje, abychom probraly právě uplynulý týden a plány na víkend. Najednou jsem si všimla, že velmi výrazně zhubla. Z ničeho nic jsem to prostě najednou uviděla, tak jsem na ní uhodila, co se děje a jak se to stalo. Ona mi řekla o Světě zdraví, kam právě chodila. Nechtěla o tom mluvit dřív, dokud si nebude jistá výsledkem a ten se u ní tedy skutečně dostavil. Začaly jsme se tedy o tom povídat, jak se tam dostala, proč tam vlastně šla, vyprávěla mi první dojmy, postřehy a už mohla podávat i „odborné“ rady a fušovat do řemesla výživovému poradci, který se nakonec stal naším společným rádcem proti nadbytečným kilogramům, které jsme obě nastřádaly za poslední roky naše spokojeného života, shodou okolností jsme si obě vypěstovaly slušných deset kilo nadváhy. Petra mi řekla něco, co jsem jí ze začátku ani nechtěla věřit – když málo jíš, tak se nediv, že přibíráš!

Já jsem o tom všem poté pár dní přemýšlela a bylo rozhodnuto, jdu do toho taky! A dneska vím, že jsem udělala jedno z nejlepších životních rozhodnutí.  Naučila jsem se správně a hlavně pravidelně jíst, definitivně jsem skončila s téměř celodenním hladověním, protože na jídlo nebyl čas…. Skončily moje nárazové nájezdy na rychlou bagetu z automatu nebo večerní přejídání, kdy jsem konečně měla po celodenním shonu čas si sednout k jídlu.  Skončily moje nevolnosti po jídle, chuť se dorazit čokoládou, nejlépe celou… to aby bylo dost energie!

Dnes mám energie dost, jím rozhodně víc, než dřív, dodržuji striktně pět až šest jídel denně, snídaně –svačina – oběd – svačina – večeře –někdy i druhá večeře,  a na čokoládu mě nikdo nenachytá. S kamarádkou jsme se vrhly na zdravý životní styl, naší velkou zálibou je vyhledávání a zkoušení nových receptů v tomto duchu, vzájemná ochutnávka a zdravé soupeření  je pochopitelně jisté a na místě.  Objevily jsme kouzlo zapomenutých potravin, jako je pohanka, jáhly, červená řepa, začaly jsme zkoušet bulgur, kuskus, celozrnnou mouku, stévii, přidaly jsme do jídelníčku víc luštěnin, více ryb, bílého masa, ale nebylo nutné zavrhnout ani červené maso, i guláš z hovězího masa jde udělat zdravě a je báječný! Do jídelníčku přibylo více zeleniny, ovoce, dneska si oběd bez zeleninového salátu pomalu ani nedokážu představit. Je to je on tom, si jídlo včas připravit, a to jsem zjistila, že není vůbec žádný problém. Jako můj pokusný králík funguje spolehlivě manžel, kterému moje nové stravovací návyky vůbec nevadí a nemá nic proti tomu, aby jedl stejné jídlo jako já, takže i u něho se už projevil úbytek kilogramů.

Jako velkým strašákem v mém boji proti nadbytečným kilogramům byla  pro mě velká náchylnost k rodinné anamnéze, což je cukrovka, kterou trpí moje maminka a právě při vstupních testech ve Světě zdraví mi byl zjištěn velký náběh k této nemoci, jak se říká, přišla jsem udělat to nejlepší pro zdraví a své tělo doslova za pět minut dvanáct.

Tři měsíce programu s výživovým poradcem ve Světě zdraví utekly jako voda, já mám dole víc 7 kilogramů a 15 centimetrů v pase, což je naprosto úžasné, mám z toho velkou radost a dneska už vím, že s váhou už nikdy nechci mít problémy a díky Světu zdraví v Kolíně tyto problémy ani mít nebudu, prostě mě naučili, jak správně a zdravě jíst, pohybovat se, prostě mi ukázali nový životní styl, který mi přešel doslova do krve.  Jako vedlejší produkt vlivu Světa zdraví se u mě a u kamarádky projevila velká záliba návštěvy prodejen se zdravou výživou a bio koutků v obchodech, do obchodů s kabelkami a botičkami jdeme až potom…..

Simona Trojanová
březen 2014

Simona Trojanová PŘED - Příběhy a zkušenosti klientů Světa zdraví BeIN - Kolín Simona Trojanová PO - Příběhy a zkušenosti klientů Světa zdraví BeIN - Kolín

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.