Už mi zase sedí pracovní kostýmky …

Je mi 43 let a jsem lektorka a koučka. Ráda bych se s Vámi podělila o svou zkušenost s podporou Světa zdraví v Kolíně. Na jaře 2013 jsem po pracovně náročné podzimní a zimní sezoně měla o 8 kilogramů víc, než mi bylo příjemné a přestávala jsem se vejít do svého šatníku. Důležité je poznamenat, že při mé práci ani jeden rozvrh dne není stejný jako jiný a zároveň trávím hodně času i mimo domov na hotelech. Nastavit pravidelný režim tak není možné. Zároveň většinu svého času potřebuji být maximálně koncentrovaná na myšlenky svých klientů a to já vůbec nedokážu, pokud mám hlad. Takže dieta, při které bych pociťovala hlad, nepřichází v úvahu. (Do mého příběhu patří i poznámka, že v minulosti už jsem jiné diety i hladovky vyzkoušela, dosáhla cíle, ale neudržela ho, protože jsem zhubla jen díky velkému, rychlému a také dočasnému omezení).

Na začátku mi specialista Martin Kolář doporučil potraviny vhodné k mému typu a ukázal mi, jak z nich sestavovat jídelníček. Při mém „hotelovém režimu“ jsme nebyla schopná ho dodržovat zcela a tak mé „úspěchy“ s redukcí váhy byly velmi pozvolné – 1 kilogram za první měsíc. Bylo to vlastně skvělé, alespoň jsem přestala přibírat. To, co musím na práci Martina ocenit, je zejména to, že když se nedostavily první očekávané výsledky, dokázal opustit svůj prvotní návrh a začal se zajímat o můj přesný rozvrh v jednotlivých dnech a navrhl mi jiné řešení. Neváhal mi rozepsat jídelníček do různých dní tak, aby byl realizovatelný a zároveň aby redukce váhy o 7 kg mohla proběhnout v rámci 3 měsíců. Což se nakonec téměř na den povedlo.

To, co také na podpoře Světa zdraví oceňuji je, že k dosažení cílového stavu nešli primárně přes výživové doplňky, ale přes přirozenou stravu. A zároveň, že dokázali najít řešení i pro někoho, kdo má každý den jiný, je každý den v jiném prostředí, bez možnosti pravidelných aktivit. Po 3 měsících jsem se naučila, co je v mém jídelníčku vhodné a co méně a jak si v té rozmanitosti mého programu vybírat a kombinovat příjem v jednotlivých dnech, abych si ve výsledku svou váhu i nadále udržela . Do mého týdenního režimu se mi podařilo dostat také více pohybu, protože jsem díky konzultacím s Martinem Kolářem pochopila, jak důležitou úlohu v dosažení i udržení přiměřené váhy hraje.

Svět zdraví můžu jen doporučit. A ještě jeden tip navíc – mě osobně pomohlo ptát se na všechno, u čeho jsem nevěděla, PROČ bych měla dělat právě tohle, u čeho jsem nevěděla, jak to funguje. Teprve když jsem pochopila, proč mi Martin dává právě takové rady, co které doporučení v mém těle způsobí a co také způsobí jeho nedodržení, byla jsem dostatečně motivovaná doporučení neporušovat.

Mgr. Radka Maňáková, PhD.

Chvaletice

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.